METAL RULEZ - 2009
Furik

Alastor - Spaaazm

"To, czego nie wie nikt", "Spaaazm", "Nienasycenie", "Dosyć", "Od zawsze tutaj", "Głową w mur", "Nie zapomnij", "Mów", "On", "Na oślep", "Nie okłamuj, nie oczerniaj, nie dobijaj", "Człowiek pies", "Kolejna cienka nić".

Robert "Stonek" Stankiewicz (Wokal), Sławomir "Bryłas" Bryłka (Perkusja), Mariusz "Maryś" Matuszewski (Gitara), Marcin "Crowbar" Bilicki (Gitara), Radosław "Zwolak" Zwolińśki (Bas)

2009No nareszcie jest, nowy Alastor! Jedna z naszym polskich legend bombarduje nas nowa płytą. Ciekawość zżera mnie już od dłuższego czasu. I jak to się prezentuje w całości? Jest naprawdę dobrze! Już teraz mogę powiedzieć - brać w ciemno! Widać panowie nie próżnowali od czasu reaktywacji zespołu. Świetne thrashowe kompozycje. Mamy tutaj wolne („Od zawsze tutaj”) jak i szybkie kawałki, przygotowane chyba z myślą rozniesienia paru klubów podczas koncertów („Na oślep”). Thrashowa furia znakomicie podsycana jest ognistym wokalem i dającymi w łeb tekstami. Już przed pierwszym odsłuchem przeczuwałem, że nie będzie się do czego przyczepić, no i nie ma! Szybkie, solówki urozmaicające kawałki („Nie zapomnij”), oraz kładące na ziemie riffy podbijane rytmicznie walącymi bębnami wciskają w fotel. Album kipi mocnymi kawałkami z czasem pojawiającym się lekkim przebojowym zabarwieniem („To czego nie wie nikt”). Biorąc pod uwagę bardzo dobrą produkcję mamy obraz wylewającego się z głośników thrashowego szału. Dostałem dokładnie to, czego się spodziewałem, a wiadomo, po Alastor można i trzeba się spodziewać wiele. Już jakiś czas nie słyszałem tak dobrego, polskiego thrashu. Od dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że będzie to jeden z moich faworytów do albumu roku na polskiej scenie. Często się zdarza, że reaktywacja sławnych zespołów nie wychodzi za dobrze, jednak tutaj wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że to był bardzo dobry krok. Zespół jak widać ma jeszcze parę ciekawych pomysłów do zaprezentowania i oby się im szybko nie skończyły!


9/10
Furik


  • [Przepisane za portalem "Metal Rulez", 2009]