BLACKASTRIAL - 2009
Krzysztof Dobrowolski

Alastor - Spaaazm

"To, czego nie wie nikt", "Spaaazm", "Nienasycenie", "Dosyć", "Od zawsze tutaj", "Głową w mur", "Nie zapomnij", "Mów", "On", "Na oślep", "Nie okłamuj, nie oczerniaj, nie dobijaj", "Człowiek pies", "Kolejna cienka nić".

Robert "Stonek" Stankiewicz (Wokal), Sławomir "Bryłas" Bryłka (Perkusja), Mariusz "Maryś" Matuszewski (Gitara), Marcin "Crowbar" Bilicki (Gitara), Radosław "Zwolak" Zwolińśki (Bas)

2009Ciekawe ilu jest jeszcze takich ludków jak wyżej podpisany, który z dokładnie takim samym drżeniem w rajstopach czekał na "Spaaazm" jak wtedy, ponad dziesięć lat temu, kiedy miała ukazać się "Żyj Gni] i Milcz"? Myślę, że już niedużo nas zostało, ale co tam, może i trochę długo to trwało, może większość straciła po drodze nadzieję, wiarę... To wszystko jest już w tej chwili zupełnie nieistotne, gdyż oto, niczym pewien hrabia z powieści Aleksandra! Dumas, Alastor powrócił na salony w najwspanialszym stylu! "Spaaazm" jest płytą nagraną przez zawodowców, którzy przemyśleli każde najmniejsze pierdnięcie, przez co od początku do końca ten trwający ponad godzinę materiał dosłownie płynie i w najmniejszym nawet stopniu nie nudzi! Produkcja, jaką muzycy uzyskali w olkuskim ZED Studio niszczy obiekty, album nagrany jest "szeroko", brzmienie poszczególnych instrumentów urywa łeb, a wokale Stonka (najlepsze w historii!) tylko dopełniają egzekucji! Nie będę tutaj opowiadał każdego utworu po kolei i zachwalał, jaki tu fajny refren, a tam solóweczka... nic z tych rzeczy! Płyta jest zajebista i każdy, kto się z nią bliżej zapozna podzieli moje zdanie, a komu będzie żal tych kilku dych, ten frajer! Obok "Death Then Nothing", "Spaaazm" jest kolejnym pretendentem do płyty roku 2009! Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów, muzyków, polityków... Żywa encyklopedia tego, jak w dzisiejszych czasach powinien brzmieć thrash metal! Chwała wam, Stryjowie w niebiesiech!!!


6/6
Krzysztof Dobrowolski


  • [Przepisane za czasopismem Blackastrial nr 2/2009]